Solidne pokrycie dachowe jest podstawowym elementem każdego obiektu budowlanego. Zapewnia ono przede wszystkim ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy wybrać do pokrycia budynku blachy trapezowe?

Blachy trapezowe

Sprawdzają się zarówno przy kryciu dachów, jak i przy elewacjach. Wykorzystywaneprzy kryciu różnego typu hal produkcyjnych, budowie ogrodzeń i konstrukcji nośnych, a także jako zadaszenie garażu czy przystanku autobusowego. Blachy trapezowe posiadają sztywną konstrukcję, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo charakteryzują się niewielką cenę w porównaniu z innymi materiałami do pokrycia dachów i są łatwe w montażu.

Wytrzymały materiał do pokrycia dachu

Blachy trapezowe mogą być cynkowane, alucynkowane lub powleczone powłokami poliestrowymi. To sprawia, że one odporne na wilgoć spowodowaną opadami deszczu czy śniegu. Chronią one blachy trapezowe również przed korozją i działaniem kwasów, dzięki czemu raz zamontowane będą służyć przez długi czas.
W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór profili w kształcie trapezów. Ich wysokość waha się od 6 mm do 160 mm, a im wyższy profil zastosujemy, tym mocniej pofalowana wyjdzie struktura całego dachu. Mniejsze wysokości profili polecane są na dachy małych i średnich obiektów, zaś większe do hal produkcyjnych lub usługowych.

Blachy trapezowe jako panele elewacyjne

Oprócz wykorzystania blach trapezowych przy pokryciu dachów istnieje możliwość użycia ich jako panele elewacyjne. Dostępne w różnych rozmiarach profili, doskonale pasują do różnych ścian budynków, zarówno nowych, jak i modernizowanych.

Panele elewacyjne z blachy trapezowej dzięki swoim właściwościom świetnie zabezpieczają budynki. Łatwość w montażu paneli elewacyjnych sprawia, że w szybki i sprawny sposób można odświeżyć wygląd budynku, jednocześnie chroniąc go przed wilgocią i nadając mu stylowy wygląd.

Estetyka

Blachy trapezowe są wytrzymałe i proste w montażu, a ich kształt nadaje zadaszeniu estetyczny wygląd. Istnieje także możliwość wyboru koloru blach, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób możemy dostosować nowy dach do pozostałych elementów budynku i otoczenia.