Żeby budynek był kompletny, musi on mieć koniecznie wykonane pokrycie dachowe. Mało tego, warstwa ta powinna odpowiadać rodzajowi konstrukcji. Między poszczególnymi odmianami pokryć dachowych występują bowiem zasadnicze różnice. Każde z nich jest dostosowane do szczególnych warunków. Wszak czego innego będzie potrzebował dom jednorodzinny, a czego innego hala przemysłowa.

Rodzaje pokryć dachowych

Jakie są najpowszechniejsze rodzaje pokryć dachowych? Można je podzielić po pierwsze pod względem wykorzystanego materiału. Istnieją więc zarówno dachówki ceramiczne, jak i blachodachówki, między którymi występują zarazem podobieństwa i różnice. Oba typy pokryć nadają się do nanoszenia na dachy skośne. Ich faliste kształty umożliwiają swobodne opadanie deszczu lub śniegu. Jednak podczas gdy zalety blachodachówek to lekkość, taniość oraz szybkość montażu, dachówki ceramiczne są zdecydowanie trwalsze i bardziej estetyczne, ale za to droższe.

Podczas gdy do pokrywania dachów skośnych wykorzystuje się faliste dachówki lub blachodachówki, jednymi z najpopularniejszych materiałów, jakie nakłada się na dachy płaskie, są papy bitumiczne. Ich szczególną zaletą jest ochrona przed wodą oraz przed nadmierną wilgocią. Z pewnością świetnie zabezpieczą każdy dach.

Innego rodzaju pokrycia dachowe wykorzystuje się przy konstrukcjach większych niż dom jednorodzinny. Hale fabryczne czy duże magazyny pokrywa się takimi materiałami jak blachy trapezowe czy folie i membrany dachowe.

W kwestii wybierania pokrycia dachowego istnieje jednak jedno zasadnicze pytanie. Czy aby zdecydować się na któreś rozwiązanie, trzeba tego dokonać osobiście, czy też można to zrobić przez internet? Oczywiście w dzisiejszych czasach, w których tak wiele czynności wykonuje się na odległość za pośrednictwem komputera, również pokrycia dachowe można wybrać z oferty sklepu budowlanego. Asortyment firmy IMPROBUD jest niezwykle szeroki, toteż bez wątpienia każdy znajdzie w nim coś dla siebie.