Blachodachówki to popularny rodzaj pokrycia dachowego, na który decyduje się duża część klientów budujących dom. Chcecie dowiedzieć się, jakie odmiany blachodachówki występują na rynku? Sprawdźcie ten artykuł!

Blachodachówka falista i płaska

Blachodachówka falista to model, który najbardziej przypomina klasyczne dachówki ceramiczne. Jest lekka i ma oryginalny, falowany kształt. Dużą popularność zawdzięcza łatwemu montażowi. Jest to jej ogromna zaleta. Często stosuje się ją do krycia nie tylko dachów, ale także elewacji.

Z kolei blachodachówka płaska to wariant o klasycznej budowie, jest prosta i elegancka. Jej wygląd dobrze wpasowuje się w nowoczesne budownictwo, lecz jest równie często wybierana do typowo przemysłowych obiektów. Występuje w postaci zwojów lub arkuszy. Można ją zamontować na stromych dachach, gdzie kąt nachylenia powinien być większy niż 9 stopni.

Blachodachówka trapezowa i na rąbek

Blachodachówka trapezowa swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu kształtowi, gdyż fala blachy przypomina trapez. Razem z blachodachówką na rąbek jest jednym z tańszych pokryć dachowych. Dobrze sprawdza się na stromych dachach, lecz mało który klient decyduje się na jej montaż w budownictwie jednorodzinnym. Odznacza się wysoką odpornością na skrajne warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia. W zależności od preferencji klienta można zamówić blachę trapezową ocynkowaną, a także egzemplarze pokryte warstwą poliestrową i alucynkową.

Z kolei blachodachówka na rąbek to jedna z najstarszych odmian. Znana i wykorzystywana jest od bardzo dawna. Przez ostatnie lata jej popularność spadła ze względu na nowe modele, jednak obecnie ponownie zdobywa sympatię klientów, gdyż wpisuje się w trendy i doskonale pasuje do nowoczesnych budynków. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że można ją zastosować zarówno na dachach o małym, jak i dużym kącie nachylenia.

Blachodachówka karpiówka

Na koniec warto wspomnieć o blachodachówce karpiówce. To odpowiednik tradycyjnej dachówki o tej samej nazwie, przy czym egzemplarz z blachy jest znacznie tańszy, a także lżejszy, co również jest istotną zaletą. Karpiówka odznacza się wysoką estetyką wykonania, jest elegancka i doskonale się prezentuje. Wyróżnia ją to, że przy montażu nie powstaje szczeliny, między poszczególnymi elementami.

Jeśli szukacie dobrej jakości blachodachówki do Waszego domu, to zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują atrakcyjną ofertę.