Często podczas remontu dachu, rozważamy jedynie wybór pokrycia dachowego czy też materiału, z jakiego zostaną wykonane rynny. Niewiele osób decyduje się na inwestycję w dodatkowe akcesoria dachowe, które mają za zadanie nie tylko dodatkowo zabezpieczyć dach, ale także wydłużyć jego trwałość. Jakie dodatkowe wyposażenie dachu jest szczególnie przydatne i dlaczego warto w nie zainwestować?

Płotki zabezpieczające przed śniegiem

Jednym z akcesoriów dachowych, które z całą pewnością warto rozważyć, są płotki przeciwśniegowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to akcesorium, które ma za zadanie zabezpieczyć przed nieoczekiwanym zsuwaniem się nagromadzonego na dachu śniegu. Duża ilość śniegu może zniszczyć pojazdy i inne przedmioty, które znajdują się w okolicy spadu, a nawet zagraża ona życiu i zdrowiu przechodniów. Jest więc to inwestycja w bezpieczeństwo i ochrona przed dodatkowymi kosztami. Śniegołapy wyglądem przypominają barierki, które „blokują” nagromadzony śnieg i cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Zazwyczaj produkt tego typu jest wykonany z aluminium lub ze stali ocynkowanej, dzięki czemu jest on odporny na wpływ różnych czynników zewnętrznych.

Kominki wentylacyjne na dachu

Innym, przydatnym narzędziem jest dachowy kominek wentylacyjny. Do czego służy to akcesorium? Jego głównym zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru wilgoci z budynku. Zastosowanie kanałów wentylacyjnych ma bardzo duży wpływ na trwałość domu. Pomimo że wilgoć jest naturalnym zjawiskiem w każdym domu, jej nadmiar źle wpływa na ściany domu oraz połać dachową i może doprowadzić nawet do pojawienia się grzyba. By jednak system prawidłowo działał, jego elementy powinny być dobrze do siebie dopasowane, a także muszą spełniać wymagania techniczne. Co ważne, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu kominka przed zalegającym w zimę śniegiem. Najlepiej zrobić to przy pomocy wcześniej wspomnianych śniegołapów.

W celu dobrania odpowiednich akcesoriów dachowych zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i skorzystania z pomocy fachowców.